Dolce Vita Adası; Midilli
Tarih : Mart- Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos
Güzergah : 2 Gece - 3 Gün
Fiyat : 600 TL'den itibaren
Referans No : PR

1.GÜN Ayvalık-Midilli

AYVALIK'A KADAR ULAŞIMINIZI DİLERSENİZ ACENTEMİZDEN İSTEYEBİLİR (UÇAK+TRANSFER); DİLERSENİZ KENDİNİZ SAĞLAYABİLİRSİNİZ

 Saat 08:00 Ayvalık Limanı’nda Perisos Turizm yetkilisi ile buluşma. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,

Saat 09:00 Midilli Adası için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından,

Saat 09:45 Adaya varış. Pasaport ve bavul işlemlerinin ardından, tur liderimiz ile buluşma. Sonrasında, yeşille mavinin buluştuğu, ‘’Dolce Vita’’ yaşam tarzının hüküm sürdüğü, güzellikler adası Midilli gezimize başlıyoruz. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Midilli, 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılmış; Balkan Savaşı sonrasında Yunanistan’a verilene kadar da Osmanlı toprağı olarak kalmıştır. , Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğum yeri olan Midilli, Osmanlı Döneminden kalma çok sayıda esere sahiptir.  Bu güzel adada yapacağımız panoramik gezimizde, adanın kalbi sayılan Ermo Caddesi, Osmanlı Döneminden kalma ve şuanda kamu hizmet binaları olarak kullanılan Valilik Binası, Eski Belediye Binası, eski Osmanlı Bankası Binası, kafe, bar ve restoranları ile eğlencenin kalbi Liman Bölgesi, Osmanlı evlerinin yoğunlukta olduğu Koulampra Mahallesi, tarihte aristokratların mahallesi olarak bilinen Kioski, heybeti ile şehre tepeden bakan Midilli Kalesi, 1888 yılından kalma ve ihtişamı ile göz ziyafeti sunan Tarihi Okul Binası, geleneksel dükkanların bulunduğu Eski Çarşı, 1825’ten kalma Yeni Cami, günümüzde müze olarak hizmet veren Halim Bey Konağı, adanın buluşma noktası Sappho Meydanı, Agios Therapondas Kilisesi, 18. Yüzyıldan kalma Agios Athanasios Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimi ile birlikte, öğle yemeği, alışveriş ve ada merkezini kendiniz de keşfedebilin diye serbest zaman. Ardından buluşma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz, tur liderimiz tarafından düzenlenecek birbirinden güzel ve özel ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 2.GÜN Midilli

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 3.GÜN Midilli-Ayvalık

Kahvaltı otelimizde. Gününüz çeşitli aktiviteler için serbest. Dileyen misafirlerimiz, tur liderlerimiz tarafından düzenlenecek birbirinden farklı ve keyifli ekstra turlara katılabilirler.

Saat 12:00 Odaların boşaltılması varsa ekstraların ödenmesi.

Saat 15:30 Limana transfer. Bilet, pasaport ve bavul işlemlerinin ardından,

Saat 17:00 Ayvalık için feribotumuz hareket ediyor. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından,

Saat 17:45 Ayvalık’a varış ve hizmetlerimizin sonu.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

* Ayvalık/Midilli Adası/Ayvalık feribot bileti
* Liman vergileri
* Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde 2 gece Midilli Adasında seçiminize göre oda-kahvaltı , yarım pansiyon ya da her şey dahil konaklama
* Şehir konaklama vergileri
* Programda dahil olduğu belirtilen panoramik Midilli turu
* Feribot Limanı/otel/feribot limanı transferleri
* Mesleki Sorumluluk Sigortası
* Türkçe Tur Lideri Hizmetleri
* Fiyatlarımıza KDV Dahildir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Yunanistan vize ücreti ve vize hizmet bedeli  120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
  • Veya Yunanistan Sınır Vizesi (65 Euro-Sınır Vizesi için gerekli şartları ve belgeleri ofislerimizden öğrenebilirsiniz)
  • Otel ekstraları ( telefon , minibar vb. )
  • Ekstra turlar
  • Yemeklerdeki içecekler
  • Koşulsuz İptal ve Seyahat Güvence Paketi (KOŞULSUZ İPTAL GÜVENCE: Tur kalkışından 7 gün öncesine kadar herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini kesintisiz iade alabilirsiniz. Turun kalmasına 7 Günden az-96 saatten çok zaman kala yine herhangi bir sebep belirtmeksizin turun iptalini isteyebilir ve ödediğiniz paket ücretini %35 muafiyet kesintisi olmak üzere %65’ini geri alabilirsiniz. SEYAHAT GÜVENCE: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.. Alınmış vize hizmeti ve sigorta bedeli iade kapsamında değildir. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)
  • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Dolce Vita Adası Midilli 3* Lasia Hotel vb. 2 gece 3 gün konaklama (2 kahvaltı) Feribot ile Ayvalık- Midilli- Ayvalık arası ulaşım ** Midilli gezisi dahildir !!! ** Her hafta kesin hareket