BÜYÜK İTALYA TURU
Tarih : 7 Gece-8 Gün
Güzergah : Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil ( Milano - Roma )
Fiyat : 399 €' dan itibaren
Referans No : tby12/buyuk-ita
1.Gün : İstanbul - Milano - Venedik
Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali Perisos Turizm kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08:00'da buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi İle 10:55'de Milano’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik olarak yapılacak Milano şehir turumuzun ardından Verona'ya hareket. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü’nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Geceleme Venedik’de ki otelimizde.


Verona - Garda Turu Fiyatlara dahildir!

2.Gün : Venedik
Sabah kahvaltısının ardından Venedik Şehir turu.Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir Vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada Vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde.
3. Gün : Venedik – Floransa
Sabah kahvaltısı ardından Floransa'ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelimizde.
4.Gün : Floransa
Sabah kahvaltısından ardından Pisa - Siena turumuz düzenlenecektir. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz. Sonrasında Pisa'dan ayrılarak, Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.


Pisa - Siena Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

5.Gün  :Floransa – Roma
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışımızın ardından dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında ,Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Ardından düzenlenecek olan Melekler ve Şeytanlar turumuzda Roma'nın tamamını görme imkanını elde edeceksiniz. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek ve araçlarımızı kullanarak her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Roma'nın simgelerinden Venezia Meydanını, sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanını geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma'da otelimizde.


Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

6.Gün : Roma
Sabah kahvaltımızın ardından düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma'nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa'nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü'nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn'in ünlü "Kasabanın Sırrı" filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castello Romano Bölgesini tanıyoruz. İtalya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castello Romano Outlet Center'da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde..


Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

7.Gün : Roma – Napoli
Sabah kahvaltımızın ardından Roma'nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli’ye hareket. Varışımızı takiben Pompei'ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun en büyük ticaret liman kenti Pompei'ye varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren'in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü tur sonrası Napoli şehir merkezinde serbest zaman ardından geceleme Roma'da ki otelimizde.


Napoli - Pompei Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

8.Gün : Roma - İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberlerimiz belirleyeceği saatte Roma Havalimanı'na transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile 13:45’de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 17:15'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatilbudur organizasyonunda görüşmek dileği ile.


REHBERİNİZ SİZİN İÇİN ÖNERİYOR
Bir rüyadır İtalya; onlarca defa da gezseniz bitmeyecek ve uyanmak istemeyeceğiniz.
Dünyadaki tabloların yüzde 60’ının müzelerinde sergilendiği, yaz kış dünyanın dört bir yanından gerek dini, gerekse kültürel amaçla gelen milyonlarca turistin ziyaret ettiği, bir kültür ve tarih resitali, Avrupa’yı Ortaçağ’dan çıkaran Rönesans’ın kalesi, büyük ustaların, sanatçıların, bilim adamlarının memleketi, dünyaca meşhur İtalyan mutfağının beşiğidir İtalya.
Sokaklarında, meydanlarında kendinizi unutacağınız, zamanın donacağı, bir medeniyetler mozaiği içinde kendinizi kaybetmek isteyeceğiniz bir girdap; her yeni günde, her yeni mekan da heyecan, merak ve bin bir duygu içinde bitmesini istemeyeceğiniz 
bir andır İtalya.
Vezüv Yanardağı’nın eteklerindeki Napoli’yi; Vezüv’ün yok ettiği, arkeolojik kazı alanlarının en önemlilerinden biri olan Pompei’yi; Capri Adası’nı; Akdeniz’in en büyük adası, medeniyetler mozaiği Sicilya’yı; Michelangelo, Leonardo da Vinci, Niccolo Macchiavelli, Dante Alighieri, Donatello, Boccaccio ve Medici Ailesi’nin şehri, Rönesans’ın beşiği Floransa’yı; vadileri ile meşhur, şarap diyarı, Etrüsklerin memleketi Toscana Bölgesi’ni, Pisa’yı, Siena’yı, San Gimignano’yu; San Marco Meydanı, gondolları, bienalleri, karnavalı, film festivali ile bir zamanların Akdeniz gücü, İtalya’nın en çok gezilen mekanlarından Venedik’i, Ortaçağ’ın en zengin kentlerinden, Romeo ve Juliet’in şehri Verona’yı, dünyanın moda başkenti, İtalya’nın ekonomik başkenti ve en zengin şehri Milano’yu ve daha başka birçok eşsiz hazineyi ve güzelliği barındırır İtalya.
Başkent Roma’da, dünya Katoliklerinin merkezi olan Vatikan, dünyanın en büyük kilisesi San Pietro Bazilikası, Roma Medeniyeti’nin en görkemli binası, Roma’nın sembolü Colosseo, Roma’nın en eski binası, mimarisi ile devrimsel Pantheon, aşıkların ve aşkların vazgeçilmez mekanı Trevi Çeşmesi, 2800 senelik şehir tarihine tanıklık eden Roma İmparatorluk Forumları, Popolo, Venedik ve Navona Meydanları, dünyanın en çok bilinen ve gezilen mekanlarından İspanya Merdivenleri ve Çeşmesi, her köşe başında bir başka tarih sizi bekliyor.
Yeme - İçme
Dinlenmek ya da yemek için ise, Pantheon bölgesi’nde ara sokaklarda çok güzel ufak restoranlar, Trattoria’lar ve Osteria’lar var. 
Campo dei Fiori’ye muhakkak gidilmeli; hem gündüz, hem de akşam vakti, burada karışık bir peynir tabağı eşliğinde şarap içilmeli.
Şarap olarak : Nero D’avola, Chianti, Barbera, Valpolicella ya Ripasso di Valpolicella, Montalcino gibi kırmızı şarapları denerken 
İtalyan mutfağının Amiral gemisi gibi olan klasik tabakları da tadabilirsiniz.
Penne all’arrabita ( acılı makarna ), Tagliatelle ya da Fettucini ai Funghi ( mantarlı makarna ), Tagliatelle al tartufo bianco, Spaghetti alle vongole ( midyeli makarna ), Abbacchio ( Roma usül tandır ), Melanzane alla parmigiana ( patlıcan güveç ), Spaghetti ai frutti di mare ( karışık deniz mahsüllü spagetti ), Tagliatelle alla crema di noce ( ceviz soslu fettucini makarna ), Carpaccio di vitello ( dana eti carpaccio, eğer çiğ et yerseniz ), Frittura di fior di zucca ( kabak çiçeği kızartması ), Pizza ai Funghi, Pizza Margherita, Pizza ai quattro Formaggi gibi pizza çeşitlerini mutlaka denemek lazım.
Elbette makarna olsun, et olsun, deniz mahsulleri olsun, daha seçenek çok zengin İtalyan mutfağında.
Gece Hayatı / Eğlence 
Yine akşam saatleri Trastevere Bölgesi’ne de gidilmeli. Eğlenceli ve çok karakteristik bir mahalledir. Birahane ve barlar da var bu bölgede. Via Del Corso, Via Condotti gibi cadde ve ara sokaklardaki birbirinden prestijli dünya markaları en az şehir kadar sizi etkileyecektir.Barok çeşmelerle donatılmış Piazza Navona, restoranları, sokak müzisyenleri ve canlılığı ile akşamınıza renk katacak.
 KONAKLAMA OTELİ İtalya 3*/4* Oteller

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile / İstanbul – Milano / Roma – İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Napoli, Roma, Floransa, Venedik, Milano Şehir Turları
  • Roma’da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)’da 2 gece, Venedik (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
  • Tüm seyahat süresince Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Lüks otobüsler ile tüm transferler
  • Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
  • Havalimanı vergisi
  • Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)
  • Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

    • Seyahat Sağlık Sigortası
    • Vize Hizmet Bedeli
    • Şehir Vergileri (İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.
    •  
    • Gecelik 2-5 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
    • Vaporetto (15 Euro)

vizeli

Bu Hizmet 43 Kez Ziyaret Edildi.